Serija 'Uzlet gavrana' je najskuplja mađarska produkcija svih vremena, s budžetom od 70 milijuna dolara, a dostupna je ekskluzivno na platformi Voyo. Smještena u Europu 15. stoljeća, ova povijesna drama prati nevjerojatnu priču o Janosu Hunyadiju, vojvodi čiji je život obilježen skandalima, političkim igrama i spletkarenjima među plemićkim obiteljima iz Varšave, Rima, Beograda i Beča. Iako Hunyadi mora balansirati između opasnih saveza i neprijateljstava, najjači saveznici u njegovom životu su žene koje ga podržavaju.

Iako su Hunyadi i njegova supruga Erzsebet Szilagyi bili u braku i imali nekoliko djece, povijest spominje i nekoliko žena s kojima je slavni vojskovođa imao ljubavne afere. Veze s ljubavnicama bile su česta pojava među plemićima tog vremena, osobito za vođe kao što je Hunyadi, koji je bio podložan političkim savezima i društvenim normama tog vremena.
Anna de Cilley
Spominje se kao ljubavnica Janosa Hunyadija, koja je također bila iz ugledne obitelji. Iako se povijest uglavnom fokusira na njegovu ženu Erzsebet, Anna de Cilley bila je jedna od žena koju su povezivali s Hunyadijem u nekim povijesnim izvorima.

Irina de Bačka
Druga žena koja je povezana s Hunyadijem bila je Irina, iz plemićke obitelji Bačka. S njom se, prema nekim izvorima, spominje veza koja je bila više političke nego emotivne prirode, s obzirom na vojnu pozadinu i Hunyadijeve političke ambicije. Ova veza nije bila toliko poznata, ali je postojala među poluistorijskim i folklornim pričama.

Ljubavne afere s plemkinjama iz Transilvanije
Uz ove konkretne žene, Hunyadi se često spominje u kontekstu ljubavnih veza s različitim plemićkim damama iz Transilvanije i susjednih područja. Takve veze bile su uobičajene u političkom okruženju tog vremena, jer su jačale veze i saveze s drugim plemićkim obiteljima.

U doba Janosa Hunyadija, politički savezi i brakovi bili su česti način za jačanje vojnih i političkih pozicija. Međutim, ljubavni odnosi s drugim ženama često su dolazili iz potrebe za širenjem moći ili održavanjem dobrih odnosa s drugim plemićkim obiteljima, pa su ti odnosi imali i diplomatsku funkciju.

Hunyadi je, poput mnogih plemića toga vremena, koristio odnose s ženama kao sredstvo za osiguranje moći, bogatstva i vojnih saveza. Iako nije mnogo poznato o njegovim ljubavnim vezama, povjesničari se slažu da su bile bitan dio njegovog društvenog života.
Seriju 'Uzlet gavrana' pogledajte ekskluzivno na platformi Voyo.